نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي15

   تدبير ش 64 ياد معلم برجسته و هميشه زنده و پايدارمان، مرحوم شهيد مطهري را بايد گرامي بداريم ياد شهيد عزيزمان، معلم برجسته و هميشه زنده و پايدارمان، مرحوم شهيد مطهري را بايد گرامي بداريم. من عرض بكنم؛ اينكه روز معلم را در سالگرد شهادت شهيد مطهري قرار داده‌اند، يك معناي نمادين و پرمغز و پرمضموني دارد؛ چون حقاً و انصافاً مرحوم شهيد مطهري يك انسان بزرگ و برجسته بود.

  تعداد مشاهده:6
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي14

  تدبير ش     63     ضرورت توجه به هنرهاي دستي اين فرش قرآني نفيس، افتخاري ماندگار  و يادگاري بسيار عظيم براي نظام جمهوري اسلامي [است] كه از عشق هنرمندان اين سرزمين برخاسته و تا قرن‌ها ياد و نام بافندگان آن و هنر فرش‏بافي را زنده نگه مي‌دارد. ... اين قرآن، به موزه آستان قدس رضوي اهداء خواهد شد تا ماندگار و زوال‌ناپذير، براي استفاده همگان ا...

  تعداد مشاهده:5
  امتیاز:Article Rating
  قبل از عاشق شدن ،فکر کنید!

  اگر قصد دارید با كسى ازدواج كنید ، پیش از این‏كه محبت و علاقه‏اش را در دل جاى دهید ، باید در مورد او و ویژگى‏هاى شخصیتى‏اش - در حدى كه براى ازدواج لازم است - شناخت داشته باشید ، البتّه علاقه اولیه در حدى كه انگیزه و محرك انسان براى فراهم آوردن زمینه‏هاى ازدواج باشد ، در صورتى كه شدت نیابد ، اشكال ندارد. اگر این علاقه شدت پیدا كند، طبیعى است عقل را از عرصه انتخاب كنار خواهد راند...

  تعداد مشاهده:8
  امتیاز:Article Rating
  دوست داشتن چه نشانه هایی دارد؟

  وقتی اشتباهی در قبال همسر خود مرتكب می‌شوید به راحتی و بدون قید و شرط از او عذرخواهی می‌كنید. اشتباه كردن در زندگی اجتناب ناپذیر است و یكی از راه‌های برطرف كردن اثرات این اشتباه در ذهن طرف مقابل عذرخواهی است كه این عمل در برابر كسی كه دوستش دارید باید برایتان بسیار راحت باشد چرا كه غرور در برابر معشوق جایی ندارد.

  تعداد مشاهده:3
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي13

   تدبير ش56     ضرورت توليد كالاهاي فرهنگي مناسب با عدالت  يك اشكالي شد كه: چرا كالاي فرهنگي مناسب با عدالت توليد نمي‌شود؟ اين، اشكال ما هم هست؛ كاملاً درست است. كالاهاي فرهنگي توليدي ما رسا نيست. با اينكه ما هنرمند خوب داريم، نويسندة خوب داريم، بازيگر خوب داريم، اما نمايش متناسب با خواسته‌هاي فرهنگي‌مان كم به وجود مي‌آيد. لازم است مديريت‌هاي فرهن...

  تعداد مشاهده:5
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي12

   تدبير ش 54     منبرتان را تقسيم كنيد به دو قسم: معارف و مراثي اهل‌بيت من بارها توصيه كرده‌ام، باز هم توصيه مي‌كنم: منبرتان را، مجلس‌تان را تقسيم كنيد به دو قسم. قسم اول، معارف و اخلاقيات ... يك قسم منبر هم مربوط به مدايح و مراثي اهل‌بيتE است.4  4. 13/03/89  بيانات در سالروز ولادت حضرت فاطمة زهرا:

  تعداد مشاهده:5
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي11

  تدبير ش51     وظايف نمايندگان فرهنگي جمهوري اسلامي ايران  سفيران فرهنگي جمهوري اسلامي ايران،   خط‌مقدم جبهه فرهنگي در عرصه بين‌المللي هستند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي نيز مرکز اصلي اين جبهه فرهنگي است. ... ارائه تصوير درست از انقلاب و نظام جمهوري اسلامي براي مردم دنيا و همچنين مسئولان کشورها، يکي از وظايف مهم و کارهاي بزرگ سفيران فرهنگي است. ... ...

  تعداد مشاهده:5
  امتیاز:Article Rating
  قانون نحوه اهداء جنین به زوجین نابارور

  به موجب این قانون كلیه مراكز تخصصی درمان نا باروری ذی صلاح مجاز خواهند بود با رعایت ضوابط شرعی و شرایط مندرج در این قانون نسبت به انتقال جنین های حاصله از تلقیح خارج از رحم زوجهای قانونی و شرعی پس از موافقیت كتبی زوجین صاحب جنین به رحم زنانی كه پس از ازدواج و انجام اقدامات پزشكی، نا باروری آنها (هریك به تنهایی یا هر دو) به اثبات رسیده اقدام نمایند.

  تعداد مشاهده:3
  امتیاز:Article Rating
   داروهاي اعصاب مظلوم واقع شده اند

  یکي از نگرانيهاي مردم درباره درمانهاي روانپزشکي مربوط به داروهاي اعصاب و روان است که فکر ميکنند اعتيادآورند و يا عوارض زيادي به همراه دارند؟ بايد تعريف ما از اعتياد مشخص شود. مثلا اگر فردي قرص قند يا قرص فشار خون مصرف کند و وقتي يک روز آن را نخورد، قند يا فشار خون او بالا برود، بايد بگوييم به قرص قند يا فشار خون اعتياد دارد؟

  تعداد مشاهده:8
  امتیاز:Article Rating
  جهت‌گيري فعاليت‌هاي هنري و تبليغي10

   تدبير ش47 همت بر روند نقص زدايي به هيچ رو كاهش و سستي نيابد برجستگي‌ها و نقاط قوّت كنوني صدا و سيما، در كنار كمبودها و نقاط ضعف آن، بايد پيوسته ... در معرض ملاحظه و مقايسه قرار گيرد و همت بر روند نقص‌زدايي، به هيچ رو كاهش و سستي نيابد.

  تعداد مشاهده:4
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر