نظرسنجی
نظر شما در رابطه با سایت جدید شمیم چیست؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

سازمان خانواده

 • جدید ترین ها

  انگیزه های غلط ازدواج(2)

  گاهي ازدواج به دليل آسيب ديدگي جنسي ناخواسته، اتفاق مي افتد. به اين معني که طرفين براي حمل اين مشکل به ازدواج تن مي دهند، چنين شرايطي بدون آمادگي لازم جهت ورود به اين فضا، مخاطراتي را به دنبال دارد که در نهايت حداقل آن احساس به تله افتادن و حس اجبار به ازدواج با يکديگر است . چنين شرايطي خطر پذيري فزاينده اي براي ادامه زندگي مشترک ايجاد خواهد کرد .

  تعداد مشاهده:1
  امتیاز:Article Rating
  نقش میزان تحصیلات در ازدواج

  با توجه به فرهنگ ایرانی چنانچه مرد تحصیلات بیشتری داشته باشد ، در زندگی زناشویی مشكلی ایجاد نمی شود. معمولاً مردانی كه تحصیلات عالی دارند ، میزان تحصیلات همسر خود را در سطح متوسطه ، در صورت هماهنگی سایر عوامل می پذیرند. بنابراین مشاوران در مورد مراجعان خود باید این نكته را مورد توجه قرار بدهند. مواردی دیده می شود كه مرد با وجود داشتن تحصیلات عالی همسر خود را با تحصیلات متوسطه انتخاب می كند

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  برخی از معیارهای ازدواج که کم تر به آن ها توجه می شوند

  در ابتدا باید به فرزندان آموخت که معیارهای مهم و اساسی زندگی مشترک خود را دریابند. البته به این علت که فرزندان قبلا تجربه این چنینی نداشته و اطلاعات و آگاهی کافی در این زمینه ندارد، نمی توانند وجوه مختلف یک زندگی ایده آل را بشناسند و اهمیت یک به یک آن ها را درک کند

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  در انتخاب همسر، چه معیارهایی را در‌نظر داشته باشیم؟(2)

   زن و شوهری که از نظر بهره‌ی هوشی و هوش هیجانی نزدیک به هم باشند، در زندگی مشترک، با گرفتاری‌های کم‌تری روبه‌رو می‌شوند. بنابراین در انتخاب همسر، به‌طور حتم به نزدیک بودن ضریب هوشی و معلومات خود به فرد مورد نظر توجه کنید، اگر هر دو دارای ‌بهره‌ی هوشی بالا، هر دو متوسط یا هر دو پایین باشید، خیلی راحت‌تر زندگی خواهید کرد.

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  در انتخاب همسر، چه معیارهایی را در‌نظر داشته باشیم؟ (1)

  در انتخاب همسر می‌بایست هدف‌های‌مان مشخص بوده و برنامه‌ی معینی برای زندگی مشترک داشته باشیم. برای شناخت طرف مقابل و شناساندن خود و خواسته‌ها و ایده‌های‌تان به او، نبایستی کلی‌نگری کرد و یا با یک یا دو ویژگی، همسر خود را انتخاب نمود چرا‌که پرسش‌ها و پاسخ‌های کلی، اغلب ما را به هدف نمی‌رسانند و چشم‌انداز روشنی ‌ارائه‌ نمی&zwn...

  تعداد مشاهده:0
  امتیاز:Article Rating
  وصیت پیامبر (ص) به امام علی (ع) 3

  1. اي علي! قسمتي از يقين عبارت از آنست که کسي را در مقابل خشم خدا راضي نگه نداري و بخاطر آنچه خدا بتو داده است ديگري را مدح نگوئي، و بدان جهت که خدا چيزي بتو نداده است کسي را نکوهش نکني، زيرا نه حرص آزمندان جلب کننده ي  روزي است و نه ناخشنودي کسان جلوگيرنده ي آن. خداوند بحکمت و فضل خود انبساط و ...

  تعداد مشاهده:10
  امتیاز:Article Rating
  وصیت پیامبر (ص) به امام علی (ع) 2

  1 . اي علي! مؤمن داراي سه علامت است: گرفتن روزه، خواندن نماز و دادن زکوة، مردان مؤمن نما و متظاهر نيز سه علامت دارند: چون در حضور باشند تملق گويند، در پشت سر غيبت نمايند و چون بکسي مصيبتي رسد سرزنش کنند. ستم پيشه را سه علامت است: پيوسته نسبت به زيردست خود با چيرگي، گردم کشي ونسبت به بالادست خود سرپيچي و ستمگران را پشتيباني ميکند.

  تعداد مشاهده:12
  امتیاز:Article Rating
  وصیت پیامبر (ص) به امام علی (ع) 1

  1 اي علي! خدا خشنود ميشود از بنده اي که بگويد: پروردگارا مرا بيامرز، زيرا کسي جز تو گناهان را نمي آمرزد. ميفرمايد: اي ملائکه ام! اين بنده ام ميداند که جز من کسي نيست که گناهان او را ببخشد. گواه باشيد که او را آمرزيدم.

  تعداد مشاهده:12
  امتیاز:Article Rating
  قبل از خرید آجیل دستتان را خیس کنید

  حسین صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توجه به وضعیت ظاهری محصولات خشک بار از جمله آجیل از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: از جمله نکاتی که توصیه می‌شود قبل از خرید خشکبار به آن توجه شود محل ارایه محصول، ابزار و وسایل کاری و بهداشت فردی فروشنده است.

  تعداد مشاهده:14
  امتیاز:Article Rating
  فهرستی برای انتخاب همسر

  اگر فهرستی در باره‌ ویژگی‌های همسر دلخواه خود بنویسید و در دسترس‌تان قرار دهید، هدفمند خواهید بود و چنانچه طبیعت بخواهد کنترل فکر و احساس شما را به دست بگیرد و در برابر واقعیت، نابینایتان کند، با آن مقابله خواهید کرد. در این صورت، شانس شما برای یافتن شریکی مطلوب و مناسب که با او بتوانید چراغ زندگی خود را روشن کنید و تا ابد غرق در شادی و سعادت شوید، افزایش می‌یابد.

  تعداد مشاهده:19
  امتیاز:Article Rating
 • تصادفی

 • ویژه ها

 • دانلود ویژه نامه روز مادر